Pre jedno 2 nedelje sam osetio bol malo iznad testisa i urolog mi je rekao da imam prosiren invigalni kanala ili tako nesto, nisam zapamtio naziv kanala jer se pri kasljanju to oseca (to je utvrdio na pregledu) dao mi je da pijem palitreks i diklofen i interesuje me sta to znaci da li to znaci da imam zacetak kile i da li se ta veca otvorenost nekako leci? Ako moze malo opsirniji odgovor posto je urolog bio skrt na recima. Hvala unapred

    Odgovoreno: 13. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Prosiren ingvinalni kanal znaci pocetak preponske kile. Obratite se hirurgu
      koji ce pregledom utvrditi kada ce to da se operise. Za to ne treba da se piju lekovi.