Postovani doktore, molim vas za savet i uputstvo sta dalje raditi. . . U braku smo 6 godina i nemamo decu. Moji rezultati su svi ok, a spermogram supruga je: 26. 01. 09- zapremina 1 cm, vreme razv. 30 min. , viskozitet normalan, ph vrednost: 8, normokineza: 40, hipokineza: 20, akineza: 30, broj u cm: 7187500. Normalne forme 9. 3. Vrat: 7. 7, rep 5 posto, dijagnoza -oligospermijaii. Drugi spermogram radjen 28. 04. 09.: zapremina 3 cm, vr. Raz. 30 min. Viskozitet nornalan, ph vrednost 8. 5. Normokineza-60 posto, hipokineza 20, akineza 20. Broj u cm 8593750, u celomejakulatu 25781250. Normalne forme 77. 5, pat. Forme glava 9. 2, vrat7, rep 3 posto. Dijagnoza oligospermija ii. Kada je radjen prvi spermogram doslo je do trudnoce koja je nazalost zavrsna spontanim pobacajem. Kod nas u gradu nemamo urologa, pa vas molim da mi napisete da li bi on trebao da koristi neku terapiju i koju. Unapred hvala i puno pozdrava.

    Odgovoreno: 13. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Pa spermogram je sem broja dobar. To potvrdjuje i trudnoca.
      zabrana alkohola i pusenja.
      predlazem da oboje uzimate oxymax kapi, probiotik i omega3 kapsule.
      za vise informacija na moj e mail.