Molim vas da mi protumačite analizu spermograma: 1) sg koagulacija - nije ispraćeno 2) sg likvefakcija - nije ispraćeno 3) sg izgled -beličast 4) sg volumen -3, 0 5) sg, ph -8, 0 6) sg, broj spermatozoida -82, 5 7) sg, broj spermatozoida -247, 5 8) sg, progresivno pokretni-15% 9) sg, pokretni spermatozoidi-10% 10) sg, nepokretni spermatozoidi -75% 11) sg, leukociti (4-6) 12) sg, eritrociti (1-3) bleda 13) sg, aglutinacija u tragu 14) sg, viskoznost-povećana 15) scg, normalne forme-62% 16) scg, abnormalne forme -38% 17) scg, glava-11% 18) scg, vrat-7% 19) scg, rep-20% molim vas da analizirate spermogram i odgovorite kakve su mogućnosti da imam potomstvo, kako da se lečim (imam 37 godina) . Unapred zahvalan, ignjat joković

    Odgovoreno: 13. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Broj smanjen, pokretljivost smanjena, povecan broj leukocita, morfologija dobra.
      oligoastenospermija je najcesce posledica genitalne infekcije, varikocele a i postojanja
      antispermatozoidnih antitela. Pretpostavljam da je vas doktor uradio sve preglede
      za detekciju navedenih stanja.
      za vise informacija mozete da me kontaktirate na moj e mail.