Postovani, molim vas da mi ocitate nalaz iz laboratorije: spermogram: apstinencija 4 dana; koagulacija - da; likvefakcija 25 min* (referentna vred.: 15-20min); izgled: belicast; volumen: 3. 0 (referentna vred.: 2. 0-7. 0 ml); ph: 8. 5; broj sperm. Ml: 75. 00* (referentna vred.: >20*10^6/ml); broj sperm. Vol.: 225. 00* (referentna vred.: >50*10^6/ml; prog. Pok. Sperm: 35* (referentna vred.: >25 miu/ml); pokretni sperm.: 5* (referentna vred.: <10 miu/ml); nepokretni sperm. 60; leukociti: 8-10 (referentna vrednost 0-15 miu/ml); eritrociti: -; aglutinacija: +; viskoznost: normalna spermocitogram: normalne forme: 60* abnormalne forme: 40* glava: 10 vrat: 5 rep: 25 unapred zahvalan

    Odgovoreno: 13. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Obzirom na broj leukocita, koji govore o genitalnoj infekciji, i pokretljivost i
      morfologija je dobra.
      uradite pretrage u smislu detekcije infekcije/spermokultura, brisevi uretre ukljucujuci i one
      na hlamidiju i mikoplazme/. Lecenje infekcije po dobijanju rezultata.