Primetio sam da mi je mokraća, kada jedem cveklu, prebojena crvenkasto. Da li je to normalno? Imam kamen u jednom bubregu (6mm) .

    Odgovoreno: 13. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Mokraca je crvenkasta pri konzumiranju cvekle ali za svaki slucaj tada napravite i klasicni
      pregled mokrace da se iskljuci krv.
      kamen u bubregu od 6 mm, u zavisnosti od lokalizacije, iziskuje mozda i tretman.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #45129

    • Primetila sam da mi urin ima cudnu rozikaztu boju. To se desilo dvaput. Nisam konzumirala nista od namirnica za koje znam da mogu izazvati ovakve probleme. Da li imam razloga za brigu?