Poštovani, molim vas da mi pomognete sa informacijama za moga oca (65 god.) naime, kod njega su se u zadnjih nekoliko mjesei pojavili problemi sa mokrenjem, tj. Učestalo mu se javlja osjećaj za mokrenjem, ali nakon toga vrlo malo se pomokri (količinski) i stvara mu se osjećaj nelagode. Uradio je cistoskopiju, gdje utvrđeno da nema karcinomnih oboljenja. Uvidjeli su da je došlo do povišenog vrata mjehura (zadebljnje mjehura) i propisali su mu lijek tanyz. Lijek mu za sada i nije pomogao (uzima ga 15 dana) , a doktori su spominjali endoskopsko struganje mjehura. Molim vas da objasnite kakav je to zahvat i ima li neko drugo lakše rješenje. Da li postoji neki laserski zahvat i da li vi obavljate ove zahvate u svojoj klinici.

    Odgovoreno: 13. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Pretpostavljam da se radi o sklerozi vrata mokracne besike/marionovoj bolesti/,
      koji se resava endoskopski, kako su vam rekli vasi doktori. Operacija je rutinska,