Poštovanje. . . Ne pijem, ne pusim, radim na gradjevini, imam 29 god. U braku 5, 5god. Nemam djece. Supruga je uradila sve pretrage kod 2 ginekologa sve je ok. Molim vas za vase misljenje i savjet, u lijecenju. . . Cijenjeni doktore, posjeti sam urologa, i on je napravio pregled palpacijom, te me je uputio da uradim spermogram, urin, uk, spermokulturu na ab. Klinicki nalaz na vanjskim genitalijama: lijevo varikokela ii stebena, ostali nalaz uredan. . . Dg. Varicocoella testis 1 sin gr ii. Uradio sam spermogram: apstinencija 3 dana, ukupna kolicina sperme 1, 5 ml. , ph. 8, 1, broj spermija 10 mil. Agresivno-pokretnih 19% , slabo pokretnih 12% , nepokretnih 69% . Unaprijed se zahvaljujem na razumijevanju. . .

    Odgovoreno: 11. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Pa u spermogramu je smanjen broj i pokretljivost.
      predlazem da pod hitno operisete varikocelu.
      uzimajte oxymax, omegu 3, probiotik, oregano kapi i q10.
      za tri meseca ponovite spermogram.