Poštovanje. U braku sam 5 god. Ne pusim, ne pijem alkohol, radim na gradjevini. Imam problem sa spermijama, radio sam spermogram i samo 20% je pokretljivih. Nisam koristio lijekove. Molim vas da mi pojasnite kako da povecam broj pokretnih spermija. Unaprijed vam se zahvaljujem. . . . .

    Odgovoreno: 10. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Smanjena pokretljivost spermatozoida je uglavnom posledica: genitalne infekcije,
      varikocele i postojanja antispermatozoidnih antitela.
      pretpostavljam da ste izvrsili sve potrebne pretrage u pravcu detekcije uzroka
      smanjene pokretljivosti spermatozoida.
      da bih vam pomogao moram da znam nesto o ucinjenim pretragama. Dostavite ih na moj e mail.