Poštovani, po preporuci lekara uradio sam psa. Rezultat je 6, 97, a norm. Vrednost je <4. K. S, je b. O, urin b. O. Imam obostrano bruh, ali lekar je rekao da nije akutno indikovana operacija i da nosim pojas. Th. Bactrim 2x2. Interesuje me šta je to psa, na šta ukazuje ova povećana vrednost rezultata. Inače dobio sam uput da uradim uz abdomena i male karlice, to je zakazano za januar. Imam bolove pri mokrenju, često mokrenje noću. Takodje i bolno osetljiv bruh sa obe strane. Hvala unapred! Pozdrav.

    Odgovoreno: 09. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Psa je specificni tumorski marker za prostatu. On je povisen kod tumorske bolesti
      prostate, ali po nekada je povisen i kod zapaljenskog procesa na prostati.
      pokusajte da pored trazenih pregleda uradite i trus/ultrazvucni pregled prostate
      transrektalnom sondom/ a psa da ponovite za dva-tri meseca.
      ako se iskljuci maligna bolest prostate, onda odmah resavajte preponske kile.