Koje analize treba uraditi? Imam problem sa čestim mokrenjem. Danas je već 7 dan kako pijem palitreks (500mg, 2x2) . Lekar opšte prakse je mislio da imam jaku prehladu, uradio sam urinokulturu i nema nikakvih bakterija. Dobio sam uput za urologa ali mogu da zakažem za mesec dana. Stalno je prisutna temperatura 37. 5, naglo osetim da mi se mokri (imam osećaj kao trpim duže vreme) , sa vremena na vreme osetim blagi bol iznad penisa. (nemam nikakav sekret, osip, crvenilo) . Inače sam pušač, na poslu sedim u hladnom. Unapred hvala

    Odgovoreno: 07. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Uradite sedimentaciju, krvnu sliku, opsti pregled urina, glikemiju, ureju, kreatinin
      i hepatogram. Ako mozete uradite i ultrazvuk bubrega, besike i prostate.
      posle palitrexa uzmite bactrim 2x2 pa kada uradite nalaze vi se javite.
      obavezno se pozovite na broj pitanja.