Postovani, pre 4 godine operisao sam varicocelu na desnom testisu. Pre operacije broj spertamozoida bio je oko 3 miliona, ali nijedan pokretan posle 30min, posle operacije nekih 6 meseci broj spermatozoida podigao se na 40 miliona i 50% pokretnih. Nakon par meseci od tog rezultata na ponovnoj kontroli broj je pao na 10 miliona i 20% pokretnih, od tada dr je prepisivao proksid, nolvadeks, menopur, razne vitamine, a poboljsanja nema. Rezultat od dva dana je 1, 20 miliona i 60% pokretnih. Naime, interesuje me da li je moguce da mi se vena vratila, i da li je praksa da se varicocela nakon negod perioda vrati. S postovanjem

    Odgovoreno: 04. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Ako je operacija korektno uradjena, mogucnost recidiva je mala.
      uostalom, to proverite ultrazvukom ili termovizijom.
      predlazem vam da uzmete oxymax kapi /tecni stabilizovani kiseonik/ i da ga duze koristite.