Poštovani, u maju 2009 tati je dijagnosticiran tumor na prostati, u maju. 2009 je napravljena operacija prostate (sa rezom na malom trbuhu) . -24. 08. 2009 mu je rađen tur. Zadnjih mjesec dana ima nesnosne bolovi u području malog trbuha odnosno gdje je rez od operacije prostate. Kirurg je ranu pregledavao i smatra da je rana dobro zarasla i da je sve u redu, ali tata kad lezi ga ne boli jako, ali hodati uopće ne može jer čim se digne su nesnosni bolovi. Koristio je flastere fentanil m lek 25 transdermalni flaster0. 25 mg, međutim ni ti flasteri ne pomažu. Molila bi vas savjet na koji način bi mogao otkoniti bolove? Hvala!

    Odgovoreno: 04. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Ajde prvo da izanaliziramo ovo sto ste napisali. Maja dijagnoziran tumor prostate i
      napravljena operacija sa rezom na trbuhu, a avgusta uradjen tur. Tur znaci operacija prostate
      elektroresekcijom transuretralnim putem.
      da bi mogao da vam pomognem ponovo mi lepo objasnite sta je maja operisano i
      dajte mi patohistolosku dijagnosu te prve operacije, a zatim sta je radjeno avgusta.
      javite direktno na moj meil: bocokic@gmail. Com