Već skoro godinu dana imam probleme sa učestalim mokrenjem i slabim mlazom prilikom mokrenje tako da moram da se napinjem da bi skroz ispraznila bešiku. Drugih simptoma nemam. Radila sam više puta analizu urina i urinokulturu i bakterije nisu izolovane. Pre par dana sam poslednji put radila analizu urina i bilo je malo bakterija i mnogo leukocita kao i + na proteine. Molim vas da me posavetujete šta dalje da radim? Inače krvna slika je u redu, bez povećane se i leukocita. Radila sam i sve vaginalne i cervikalne briseve, bris na hlamidiju i mikoplazme i sve je negativno.

    Odgovoreno: 03. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Nalaz urina /dosta leukocita a sterilne urinokulture/, bi mogao da ide u prilog moguce tbc
      urotrakta. Moj vam je predlog da u tom prevcu usmerite ispitivanja/pcr urina na kohov bacil tbc,
      ivu sa dcg, rtg pluca i cistoskopija/.