Poštovani doktore, ja i supruga mučimo muku sa candidom već vrlo dugo. Tokom trudnoće supruge, imala je candidu skoro neprekidno. Koliko god se lečila, ponovo se vraćala a lečila se canesten vaginaletama. U isto vreme sam i ja koristio canesten mast i prividno candida prođe ali malo malo i eto je opet. Zanima me da li postoji neki radikalniji način lečenja kako bi smo se "očistili" ako je moguće? Načuo sam da je moguće uraditi neke analize krvi koje će pokazati nekakva svojstva jetre pa na osnovu tih rezultata utvrditi terapiju. Unapred hvala na odgovoru!

    Odgovoreno: 03. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Uradite nativni pregled kapi krvi u tamnom polju /dark field/mikroskop. To mozete
      uraditi u beogradu, novom sadu i nisu. Na tom pregledu se tacno vide kolonije
      candide u krvi.
      ako vam ovo nije dostupno, onda me kontaktirajte na: bocokic@gmail. Com