Moj suprug je radio spermogram posto pokusavam desetak meseci da ostanem trudna. Interesuje me koliko je njegov nalaz zaista los i da li on sa takvim nalazom moze biti uzrok problema. Svi parametri su u okviru dozvoljenih vrednosti osim leukocita kojih ima 5 i progresivno brzo pokretljivih spermatozoida kojih ima 18% . Progresivnih sporo pokretljivih ima 47% , a nepokretnih 35% . Morfoloski normalnih ima 65% , a patoloskih 35% . Ukupan broj spermatozoida je 300 mil a u 1 ml 50 mil. Volumen je 6 ml. U spermokulturi nema bakterija. U napomeni pise da se primecuju manje grupe slepljenih spermatozoida tipa glava - glava i rep- rep. Ginekolog mi je rekao da su leukociti zabrinjavajuci i da sa takvim nalazom nista od moje trudnoce. Molim vas za misljenje! Hvala!

    Odgovoreno: 03. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Nalaz spermograma nije los i sa ovakvim spermogramom je zacece stalno moguce.
      nalaz leukocita, nesto smanjena pokretljivost i aglutinacije spermatozoida govori sa
      genitalnu infekciju. Ako niste, uradite testove na hlamidiju i mikoplazme.
      a pored svih lekova koje budete uzimali predlazem oxymax kapi, coq10, l karnitin, omega 3.
      /www. Calivita-srb. Com/za vise obavestenja.