Pre dva dana sam vam slala suprugov spermogram i odgovorili ste mi jako brzo, ovim putem vam se zahvaljujem, ali zamolila bih vas da mi protumacite i spermokulturu escherichia coli ampicilin s gentamicin s trimetoprim + sulfa s ciprofloksacin s cefaleksin s ceftriakson s amoksicilin + inhib. B laktamaze s staphylococcus aureus penicilin g r ampicilin r amoksicilin + inhib. B laktamaze s cefaleksin s nitrofurantoin r norfloksacin s ciprofloksacin s trimetoprim + sulfa s 1. Escherichia coli mali broj 2. Staphylococcus aureus u većem broju. Unapred hvala!!!

    Odgovoreno: 03. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Niste se pozvali na broj prethodnog pitanja.
      vidim da ste mi izdiktirali antibiogram. Prilikom kultivisanja sperme nikle su gore spomenute bakterije.
      potom su one tretirane antibiotskim tabletama i nadjeno je da su na odredjeni antibiotik osetljive-s,
      a na drugi antibiotik rezistentne-r/neosetljive/. Doktor je vasem suprugu dao antibiotik na koji
      su balkterije osetljive.
      moj vam je predlog da pored antibiotika suprug uzima i probiobalance tab i oxymax kapi u
      trajanju od nekoliko meseci.