Poštovani, na moje postavljeno pitanje nije odgovoreno pa ga zato postavljam opet u kraćem obliku. Posle pokretanja peska iz levog bubrega koji je bio posledica ili uzrok jake upale levog testisa (mada doktor kaže da to nema veze jedno sa drugim) , jedino je lek cedax bio uspešan da smiri upalu i da se uvećani levi testis smiri, ali je on sada počeo da atrofira i posle dve godine je nešto veći od lešnika. Test markeri su bili u redu, urinokultura ništa nije pokazala, spermogram je u redu sa delimično nepokretnim sperm. , ali su posledice ostale. Ako je bitno napomenuti da sam umereno gojazna osoba, pazim na ličnu higijenu, ali imam nekad pojačano znojenje u preponama propraćeno sa jakim svrabom. Vizuelno se ništa ne primećuje. Da li je potrebno izvaditi testis i da li se može nešto iskomplikovati ako on ostane?

    Odgovoreno: 02. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Verovatno ste imali torziju testisa koja nije prepoznata. Testis je atrofirao do velicine zrna
      pasulja. Sada ne treba da ga vadite, jer i takav testis ima endokrinu funkciju/lucenje testosterona/.
      imate drugi ispravan testis sto se potvrdjuje dobrim spermogramom.
      spavajte mirno.