Postovani, desava mi se da nakon mokrenja neko vreme imam neugodni osecaj, kao kod simptoma blage upale besike. Idem redovno kod ginekologa jer mi je radjena biopsija grlica, tako da na 3 meseca radim video-kolposkopiju i pa-uredni nalazi. Pored urina, urinokulture, prethodno navedenih ginekoloskih analiza sta mogu jos da proverim, jer osim mokrenja desava mi se neprijatan osecaj i nakon seksualnog odnosa. Da li je moguce da mi kondom izaziva neku iritaciju? Cesto imam probleme sa kandidom, mislim da nema vagitorija koje mi lekari nisu prepisivali, ali se ona opet javlja, samo u nekoj blazoj varijanti, bez crvenila, oteklina i jakog svraba, ali sa tipicnim sekretom i blagim peckanjem. Da li je jedino resenje promeniti ishranu? Hvala, srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 02. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Ishrana je vrlo vazna i pokusajte da je uskladite sa ishranom po krvnim grupama.
      ne vidim da ste uradili briseve na patogene bakterije i stepen vaginalne cistoce,
      a ni na hlamidije i mikoplazme.
      predlazem vam 2 tab probiobalance dnevno sazvakati uz dosta tecnosti, jer
      je moguce da ove tegobe imate bas zbog kandidijaze.