Postovani, imam vec duze vreme problama sa besikom, cesto mokrim, nekad cak na svakih 10 min idem u wc. . . Radila sam urino kulturu vise puta i bris na hlamidiju, rezultati su dobri, ultrazvuk (rekli su da imam cistitis) . Doktor mi je prepisao detrusitol, 1mg dnevno. . . Pijem ga vec 2nedelje. U pocetku mi je bilo bolje, ali ovih dana mi je ponovo pocelo ucestalo mokrenje, i jako sam nervozna, uznemirena. Zanima me da li to moze da bude od tableta i da li one mogu da uticu na menstualni ciklus?

    Odgovoreno: 03. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Detrusitol je lek koji opusta detrusor-glatke misice u zidu mokracne besike cime se smanjuje
      nadrazljivost besike.
      neznam da li ste vi kompletno i adekvatno ispitani u smislu iskljucenja infekcije
      urotrakta, na sta mozda ukazuje i ponovno ucestalo mokrenje.
      zato vam predlazem da ponovite laboratorijske i bakterioloske analize,
      da uradite ivu sa dcg, kao i kompletne ultrazvucne preglede. U obzir bi dosla
      i cistoskopija, kao i pretrage u pravcu tbc urogenitalnog trakta/ pcr tbc- trazenje
      genetskog materijala bacila tbc u mokraci /.