Imam 57godina. 5 avgusta 2009 imao sam jaku upalu mokracnih puteva gde mi je sedimentacija bila 100 bakterijska infekcija. Uradili opipavanje prostate i konstatovali da je velicine zelenog oraha, na ultra zvuku sem uvecanja nema druguh promena na testu tumormarkera psa bili su 270. Dali su mi garamicin i ciprocinal 10 dana posle terapije ponovio sam psa bio je 33, uradili su mi biopsiu prostate iglom sa 8 mesta nalaz je negativan na zakazanoj kontroli za mesec ipo dana to jes 26. 10. 2009 psa je 6 a fpsa 0, 734. Fpsa/psa 0, 12 doktor je ponovo pregledao opipavanjem prostatu i nije uocio promene ali nije zadovoljan rezultatima psa paje dao ponovo ciprocinal i kontrola za mesec dana. Moje pitanje: sta dalje? Kakve preglede da uradim da bi se uspostavila sigurna dijagnoza, a da ne gubim u vremenu. Pozdrav i nadam se da ce te mi ovog puta odgovoriti.

    Odgovoreno: 31. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Psa je uvek povisen u exacerbaciji upale prostate.
      predlazem vam da uzimate dva meseca neki od biljnih preparata i
      da pijete veliku kolicinu vode, pa da psa ponovite posle toga.