Poštovani, imam pitanje vezano za operaciju prostate. Naime, moj otac (77 god) , ima sledećeg meseca zakazanu operaciju prostate. Nije imao tegobe, samo se odjednom javio problem sa mokrenjem i sad nosi kateter. Kažite mi molim vas, koliko je ta operacija teška i opasna. Unapred hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 29. 10. 2009.
    • Poštovana,
      To je danas rutinska operacija. Ako je stanje kardiovaskularnog sistema dobro, onda nema brige.
      ako je prostata jos i mala pa se operacija radi endoskopski-transuretralno
      elektroresekcijom, onda spavajte mirno.