Poštovani doktore, pred odlazak na pregled urologu molio bih vaše mišljenje o mom problemu. Unazad 2 meseca, prilikom seksualnog odnosa javlja se krvarenje iz mokraćnog kanala. Detalji su sledeći. Ukoliko seksualni čin traje kratko, odnosno nema duge erekcije ejakulacija protiče normalno sa čistom spermom pri orgazmu. Seksualni čin (nazovimo srednje dužine) , u epilogu daje tragove krvi u spermi prilikom ejakuacije. Nikakvi bolovi niti peckanja tom prilikom ne postoje. Prva jutarnja mokraća je tada krvava, odnosno imam jednostavno utisak da ispira mokraćni kanal. Pojavljuju se i ugrušci krvi različitih veličina. Opet bez bilo kakvih bolova i peckanja. Sve sledeće mokraće su nadalje bistre i bez vidljivih tragova krvi. I treći slučaj, kada je seksualni čin dugačak, erekcija konstanta, već pre ejakuacije mogu se nazreti tragovi krvi iz mokraćnog kanala. Prilikom same ejakulacije dobija se grozna slika potpuno izmešane sperme sa krvi, svetlo crvene boje. Bola nema, peckanja nema. Ujutru, prva mokraća opet krvava ovog puta za nijansu više krvnih ugrušaka. Nadalje sve mokraće bistre i bez vidljivih tragova krvi. U ovim slučajevima sledećeg dana posle toga posle prospavane noći i apstinencije od seksa prva jutarnja mokraća na početku blago obojena krvi da bi se odmah izbistrila i kasnije bilo sve normalno. Sličan problem se javio pre 4 godine, ali nisam dostizao treći slučaj. Urolog je tada sproveo laboratorijske pretrage ejakulata na micoplasmu hominis, ureaplasmu urealyticum, trichomonas vaginalis. Rezultati negativni. Napravljen bris uretre na chlamydiu trachoma. Negativan. Urinokultura sterilna. Tadašnja terapija završena savetom o umerenijom seksu i tabletama zinkosela. Tada urađen i usg sa sledećim opisom: bubrezi su normalnog položaja oblika i veličine, održane debljine parenhima, jasne km granice. Interpolarno levo hipertrofična bertinijeva kolumna. Mokraćna bešika slabo distendirana. Prostata nehomogena, ograničena dijametra 40x40mm. Kompletna seansa tada trajala oko 2 meseca. Posle toga do unazad 2 meseca nikakvih tegoba. Po struci sam elektroinženjer, oženjen, dvoje dece. Uredan život bez pušenja i alkohola. Bez hroničnih bolesti i tegoba. Sveže urađen nalaz krvi i urina (posle jednog od slučajeva iz druge grupe) daje potpuno normalane vrednosti u granicama normale. Napomena: pre 5 godina sam bolovao od non hočkinsovog limfoma u sredogruđu. Lečenje uspešno sprovedeno citistaticima i zračenjem. Moje mišljenje i onda i sada je da se radi (inženjerski gledano) o mehaničkom problemu, verovatno o pucanju oslabljenog krvnog suda sa unutrašnje strane mokraćnog kanala koje se dešava prilikom duže erekcije. Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 29. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Mozda je tako kako gladate a sto bi bilo i najbolje.
      ali da se nesto ne pogresi morate da idete urologu da se iskljuci tumorska bolest besike,
      mokracovoda ili bubrega. Takodjer posetite vaseg doktora hematologa.