U brisu uretre utvrdjena mi je neisseria gonorrhoeae. Prva terapija se sastojala od: longacef injekcije 7 dana, zatim doxiciklin 10 dana i visiren 10 dana. Posle terapije nalaz mi je bio opet pozitivan. Druga terapija: longacef 5 dana, ciprocinal 5 dana, nalaz opet pozitivan. Treca terapija: cliacil tablete 7 dana, zatim hemomycin 6 dana, nalaz pozitivan. Cetvrta terapija: penicilin injekcije 1600000 dva puta dnevno, nalaz negativan. Problem je to sto ja od simptoma i dalje imam jutarnji iscedak iz uretre koji je bistar. Nakon 15 dana od prestanka terapija bakterioloskom kultivacijom u brisu urete izolovana mi je bakterija enterococcus spp u velikom broju. Uradjen mi je antibiogram penicilin s ampicilin s amoksiciklin s tetracyclin r eritromycin r azithromycin r ciprofloxacin s ofloxacin s trimethoprim s kojim lekom mi preporucujete terapiju i koliko u trajanju?

    Odgovoreno: 30. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Samo se nadam da ste i vase partnerke lecili.
      uzmite amoksicillin a 0. 5 3x1 kapsulu sedam dana. Uz ove kapsule uzmite
      probiobalance tab 2x1 pod jezik u trajanju od tri meseca, /www. Calivita-srb. Com/