Dobar dan dr. Bocokic, od 2005 imam urea plasmu urealyticum u spermi, , i stalne probleme sa mokrenjem, pecenje bol u levom testisu pritisak u donjem delu stomaka, nemam vise erekciju koju sam imamo pre toga, da naspomenem ja sam 34 godine star, , moj urolog je radio ispitivanja urina i sperme ultrazvuk bubrega prostate i besike, nekoliko puta sam lecen terapijom roxitromicina, medjutim uvek se vracalo imam stalnu partnerku vec cetri godine i mislim da su kod nje rezultati oskudno uradjeni tako da izgleda da da je ping pong varijanta u pitanju evo sada u rukama drzim nalaz moje spermokulture, urea plasma urealiticum nadjena. Zaboravih izmedju svega ovoga prosle godine sam izbacio kamen nakon toga snimao sa kontrastom i bilo je sve okey, , doktor mi je sada prepisao roxitromicin ponovo ali bih vas zamolio za vase misljenje jer jednostavno nemogu da se otarasim te bakterije. Ovde prodaju i neku vakcinu antitela urea plasme koja kosta 480 evra. Iskreno vas molim za vase misljenje, , unapred zahvalan

    Odgovoreno: 29. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Osnovno pravilo je da su odnosi uvek sa zastitom dok traje lecenje, i da se istovremeno leci i
      partnerka. Posle lecenja kontrole, i ako su nekoliko nalaza negativna, onda odnosi mogu bez zastite.
      druga mogucnost tvrdokornosti ove infekcije je vas oslabljeni imunitet.
      bez obzira na razlog, radite na podizanju imuniteta. Antibiotici, kao sto vidite cesto nisu efikasni.
      spominjete vakcinu protiv ureaplasme. Ja to neznam ali bih vas zamolio da mi njeno ime
      posaljete na moj meil: bocokic@gmail. Com