Postovani doktore, imam problema sa mikrenjem, prije par dana sam mokrila malo krvi i osjecala sam bol prilikom mokrenja. Uradila sam nalaze urina, a doktor mi je dao cefaleksin kapsule. Nalazi urina su sledeci eritrociti 48 ul, leukociti 27 ul, lkc-nakupine 1ul, bakterije 1ul, plocasti epiteli 17 ul, sluz 7 ul, male epitelne st. 1 ul, kristali 4ul. Izgled: bistra, boja zuta, spec. Tez 1, 020, ph 6, 0, proteini slpuz (+-) mozete li mi reci o kakvoj bolesti se radi, kakva terapija mi ja potrebna. Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 29. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Princip je da se antibiotik da po antibiogramu /urinokultura-izolovana klica-antibiogram
      -antibiotik/. U dostavljenom nalazu urina nije u redu broj eritrocita/dozvoljeno do 5/ i broj leukocita.
      verovatno se radi o akutnoj upali mokracne besike, ali zbog toga sto ste mokrili krv,
      treba da posetite urologa.