Da li mozete da napisete nesto vise o lecenju " pejronijeve bolesti "?

    Odgovoreno: 30. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Lecenje peyronijeve bolesti predstavlja veliki problem u urologiji. Zavisi od
      toga koliko je bolest napredovala i koliko je progredijentna. Ako je fibrozni plak mali,
      nema bolova pri erekciji, iskrivljenost takva da omogucava polni odnos, onda je lecenje
      medikamentozno. U poslednje vreme se sve vise hirurski leci raznim operativnim tehnikama,
      ali rezultati su cesto diskutabilni. Najnovije su operativne metode sa graftovima,
      oblikovanjem i ispravljanjem penisa /prof. Perovic /, do ugradnji penilnih proteza kod
      progresije bolesti do erektilne disfunkcije/nemogucnost polnog odnosa/.