Poštovani pre par dana dao sam uraditi spermogram i to na četvrti dan, gde je dijagnoza bila hipospermija. Zap. Ejakulata u cm-3, vreme razvod. -20 min. , viskozitet-pojačan, ph-8, normokineza-30% , hipokineza-20% , akineza-50% , normalne forme-71, 5, pataloške: glava-12, 7% , vrat-6, 7% , rep-9, 1% . Broj u 1 cm-23 437 500, u celoj ejakul. 70 312 500. Možete li mi objasniti bolje gore navedene parametre, i vaš predlog načina lečenja hiospermije. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 29. 10. 2009.
    • Poštovani,

      preko 20 miliona spermatozoida u 1 ml se smatra normalnim nalazom/kod vas 23 miliona/.
      veci je problem kod vas astenospermija/smanjen procenat pokretljivosti/.
      ona moze biti posledica upale genitalnih organa, varikocele i kod postojanja
      antispermatozoidnih antitela. Lecenje zavisi od uzroka koji je izazvao smanjenu
      pokretljivost.