Poštovani, od `99 godine imam problema sa bubrezima, ne tako veliki problem ali svaki put kada sam isla na ultra zvuk meni su reko malo peska i nista strasno. Međutim, sa vremena na vreme ja imam uzasne tegobe pri mokrenju, peckanj i česti nagon za mokrenjem. Po nekada se desi da par meseci nemam nikakve tegobe, ali samo je potrebno da dodje do promene temperature i da odmah osetim probleme. Ne znam sta sve nisam pila preko čajeva, lekova obicnih i na bazi bilja, brusnice u svim oblicima i nista, smiri se privremeno i opet posle par dana isto. U zadnje dve nedelje kada sam osetila tegobe popila sam kutiju pipegala (koja mi inače pomogne) ali kada sam videla da se nista ne menja uzela sam naturoplex, ali opet nije bilo promene i na kraju sam popila baktrim koji mi je pomogao. Nakon toga sam otišsla kod lekara (imala sam problem oko osiguranja) koji mi je dao da uradim analizu mokraće, tako da su mi rezultati sledeći: izgled: zamucen proteini: s. Trag eritrocite svezi: 1-2 leukociti: dosta epitalne celije: malo bakterija: dosta unapred hvala.

    Odgovoreno: 27. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Deset godina imate tegobe koje iziskuku kompletno urolosko ispitivanje.
      zato vam predlazem da uradite laboratorijske preglede krvi i mokrace, urinokulturu,
      ultrazvucne preglede bubrega i besike, intravensku urografiju i cistoskopiju.
      mozda treba pretrage usmeriti i u pravcu tbc infekcije.
      inace u pregledu mokrace koji ste dostavili, nije dobro ono-dosta bakterija.