Postovanje doktore. U zadnje vreme glans penisa je postao potpuno neosetljiv na obicne i nezne dodire, sto za posledicu ima smanjen osecaj tokom seksa. Ejakulacija je postala veoma otezana, i da bi dosao do nje treba da prodje dosta vremena sto umanjuje uzbudjenje tokom sexa i sam cin orgazma. Ovo sve govorim bez kondoma, sa kondomom uzitak je skoro pa ravan nuli. Prepostavljam da je muskarcima, koji su obrezani, jos gore (mozda gresim) ali da eto napomenem da ja nisam obrezan. Da li postoji neko resenje za ovo da mi se vrati veci osecaj u glansu i samim tim nadam se da necu imati otezanu ejakulaciju jer je stvarno nekada mukotrupno. Zahvaljujem vam u napred, hvala.

    Odgovoreno: 27. 10. 2009.

Komentari na pitanje: #43566

    • Molim vas odgovorite mi, imam povecanu prostatu sa pojavom kalcifikacije u desnom delu, imam 56 godin i uzimam tamlos svaki dan.

    • Ja sam bio postavio ovo pitanje. Posle dr. Odgovora nisam vise obracao paznju tj potrudio sam se. Bilo je perioda kada nisam razmisljao o tome da li je ovako ili onako. U zadnje vreme opet primecujem ovaj problem. Veceras sam odlucio da malo pretrazim net i naleteo sam na moju temu. I sada od jednom vidim vas odgovor darko. Ne znam da li ovo vredi sto pisem i da li ce vi video ili neko drugi ali ako vidi neki dr. Urologije zamolio bi ga da mi odgovori. Hvala.

    • Darko Damic 02. 11. 2009.

      Lijecnik nije imao strpljenja s vama! Vas problem moze biti izazvan diabetes melitusom (cak i u pocetnoj fazi, kad jos i ne znate za ovu bolest, ona izaziva probleme te vrste), kalcifikacija i zadebljanje tkiva prostate, te nekom bakterijom koja se zavuce u prostatu i odatle prefrigano napada (na primjer proteus vulgaris), a prostata je slabo prokrvljen organ, tako da je potreban uroloski pregled u izuzetno kvalitetnim laboratorijama (muski testisi imaju urodjeni mehanizam kojim sami sebe sputavaju u proizvodnji sperme ako je organizam zarazen bakterijom), fimoza i kozni problemi na polnom udu (posebno na dijelu koji se zove prepucij), te stalna psihicka napetost i nedovoljna saradnja zenske osobe u toku polnog akta.