Sta je, da li se i kako leci hidrocela na testisu kod trogodisnjaka, da li ostavlja posledice na plodnost u kasnijem zivotnom dobu?

    Odgovoreno: 27. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Hidrocela je vodena kila, odnosno nakupljanje serozne tecnosti izmedju omotaca testisa.
      postoji urodjena i stecena hidrocela. Pretpostavljam da se vase dete rodilo sa hidrocelom.
      ako se ona spontano ne povuce do trece godine starosti, onda se operativno zbrinjava.
      operacija je rutinska i ne ostavlja posledice po testis, samim tim ni na kasniju sposobnost
      oplodnje.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #43512

    • MAHMIC INDIRA 20. 08. 2013.

      Postovanje, moje dijete ima 7 godina i operisao je vodenu kilu prije godinu s tim da se ona ponovo vratila. Zanima me zasto se vratila i postoji li neki drugi lijek za vodenu kilu bez da se ponovo operise.

    • Postovani, imam sina od 4 god. Prosle godine u ovo vreme je operisao vodenu kilu, koja se sad opet pojavila i ponovo je zakazana operacija. Interesuje me koji je razlog da se pojavi opet i koliko je dobro ili lose sto se opet pojavila i da li je to cesta pojava kod muske dece da se pojavi ponovo nakon operacije. Unapred hvala.

    • Mene zanima da li svaka kila ili bruh, ostavljaju posledice na plodnost u kasnijem zivotu?