Specijalisti urologu imam 75 godina. Otežano mokrim. Tanji mlaz 07. 08. 2009 nalaz psa je 0. 8 ng/ml 18. 08. 2009 nalaz urinokulture je sterilan 11. 08. 2009 ultrazvučni pregleg mokraćna bešika prostate: veličina 4. 0x3. 0 cm. Posle mikcije zaostaje oko 20 ml urina. - kako često treba raditi nalaze psa, urinokulture i ultra zvuk mokraćne bešike i prostate?

    Odgovoreno: 27. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Vrednosti psa su u granicama i to radite jednom do dva puta godisnje. Isto vazi i za ultrazvuk.
      urinokulturu radite samo kada su tegobe izrazenije. Rezidualni urin je zadovoljavajuci.
      ako se tegobe u smislu otezanog i cesceg mokrenja, narocito nocu, pojacaju onda mozete racunati
      i na operativno lecenje /najbolje elektroresekcija-tur/.
      sada uzimajte biljne preparate. Ja preferiram prostatepower.