Postovani, da li mogu da dobijem odgovor na sledeca pitanja? Sta znaci "otvoren ingvinalni kanal" (frenulum breve) . Da li to moze da prozrokuje hlamidija? Koji su simptomi (da li to moze napraviti probleme pri mokrenju, bolove u testisima, crvenilo i otok na uretri penisa?) na kraju da li se uopste leci i kako? Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 26. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Otvoren ingvinalni kanal znaci da imate pocetnu preponsku kilu i od toga mozete imati bolove koji
      idu prema skrotumu. Ako su tegobe izrazene leci se operativno-operacija preponske kile.
      frenulum breve znaci skracena uzica prepucijuma koja se nalazi sa donje strane penisa. Pre erekciji
      vuce glans na dole. Leci se lako operativno/u lokalnoj anesteziji/.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #43402

    • Sta znači ovaj izraz: "Pre erekciji vuce glans na dole." Ako možete pojasniti bolje, hvala vam mnogo unapred!