Ostavila sam podatke moga muza, koji, po mom misljnju ima problem. Pije prexanil, bez koga ponekad ima povisen krvni pritisak, sto ne dolazi od srca, kako kaze njegov lekar, vec sto je izuzetno nesiguran, tremaros. Nema nikakve faktore rizika, mrsav je, jaaako se zdravo hrani, ali nas problem je njegova sexualna zelja, koje jedva da ima jednom nedeljno. Moram pomenuti i poremecaj ejakuliranja jer se to nikada ne desi ukoliko pred kraj odnosa sam ne izazove orgazam masturbacijom. Tu, naravno, nije kraj, spermogram je jako los 20, 15x10~6/ml, broj spermatozoida 60, 45x10~6/vol, progresivno pokretni 25% , pokretni 5% , nepokretni 70% , leukociti 4-7, eritrociti 3-5 bledih, viskoznost povecana, normalne forme 30% , abnormalne 70% , glava 13% , vrat 7% , rep 50% , trajanje apstinencije 5 dana. Volumen 3ml, ph 7, 0. Inace mu je davanje uzorka jako stresan postupak, urolog kaze, posto zelimo bebu (ja imam pco) , da je inseminacija prava stvar. A, sta je sa nasim sexualnim zivotom? Zabrinuta sam jako

    Odgovoreno: 26. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Pa spermogram i nije toliko los. Smanjena je pokretljivost, povecani leukociti a ima i eritrocita.
      radi se o infekciji. Niste naveli kakva je spermokultura i kakva je situacija
      u pogledu hlamidija i mikoplazmi. U svakom slucaju ovo mora da se leci jer ce i
      spermogram i ejakulacija pa i sve ostalo da se sredi.
      ako ste u mogucnosti onda mu nabavite kapi oxymax, caps. Rhodiolin i caps. Noni. To neka uzima
      pored antibiotske terapije.