Pitanje iz oblasti urologija | odgovoreno: 23. 10. 2009 odgovorio: dr ljubiša bocokić pitanje broj #42941 postovani imam 24 god. Dg; e29. 1 azoospermija, e11, hipertensio art. Arest u i spermatogenezi. Sada su mi uveli terapiju pregnyl 1500i. J. Tri puta sedmično. (to je nekakav h. C. G.) testosteron je u ref vrednostima povišeni fsh i lh, prolaktin u ref. Vr molim vas za komentar koliko je dobra ova terapija. . . . P. S. Kriptorhidismus inkompl (pre 2god spusten levi testis) afp i beta hcg u ref. Vred od kako sam na terapiji 80% vremena moj penis je u erekciji što nije ni malo prijatno molim za savjet. Hvala poštovani, najbolje je da razgovarate sa vasim doktorom o trenutnoj komplikaciji i da on izvrsi procenu situacije. Kakva je situacija sa desnim testisom? Pozdrav desni testis je slicnih dimenzija kao i levi, ali je od uvek bio u skrotalnoj vrecici. 2x2, 5cm arest je nadjen u oba testisa. Kakvo je vase misljenje da se uzima h. C. G. U roku od dve godine?? Jer pojedini doktori se ne slažu da se u tolikom vremenskom intervalu koristi jer može doći do ginekomastije i problema sa bubrezima. . . Unapred hvala

    Odgovoreno: 26. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Terapija pregnylom je hormonska terapija i daje se kod snizenih hormona hipofize u smislu
      povecanog lucenja testosterona a koji bi imao ulogu u poboljsanju spermatogeneze.
      kod mnogih pacijenata to daje uspeh, ali hormonska terapija je ipak hormonska terapija.
      zbog trenutne komplikacije koju imate, ipak odlucite sa vasim terapeutom o
      daljoj primeni iste.