Poštovani, moja mama je operisala karcinom debelog creva i bešike pre par dana. Ima 61 godinu. Karcinom se nije proširio na karlicu i abdomen. Pošto joj je uklonjena bešika postavljena joj je kesa koju će morati da nosi doživotno. Moje pitanja su: kako će funkcionisati veštačka bešika (kesa) koja stoji spolja na stomaku, kako se ponašati u vezi lične higijene, menjanja kesa, da li će mami biti otežano kretanje kada se oporavi, postoji li neki pojas ili pomagalo za stomak koji tu kesu drži, na šta najviše trebamo da obratimo pažnju da ne bi došlo do infekcija zbog veštačke bešike? Hvala vam unapred. Svetlana novaković

    Odgovoreno: 25. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Praznjenje i menjanje kese je najmanji problem na koji ce vasa majka morati da se privikne.
      vi radite na njenom oporavku i dizanju imuniteta a kesa je stvar tehnike.