Postovani imam jedan problem pa vas molim za vase misljenje. Naime tokom odnosa sa devojkom primetio sam da u spermi imam kao crvene tackice pa sam otisao da radim analizu spermogram i spermokulturu. Nalazi su pokazali da imam bakteriju u spermi: koagulaza negativan staphylococcus rezistentan na: eritromicin, horamfenikol senzitivan na: ampicilin, vankomicin, tetraciklin volumen: 2. 9 boja: belicasto-zut ph: 8, 0 broj spermatozoida u 1 ml: manje od 10, 0x10^9/1 pokretnih: 0. 5 slabo pokretnih: 0. 2 nepokretnih: 0. 3 normalni oblici: 0. 80 patoloski oblici: 0. 20 epitelne celije 2-3 tada sam po preporuci lekara pio dve vrste lekova: panklav 7 dana pa odma polse toga doksicilin 10 dana pa pravio 3 dana pauzu i radio nalaze. Bakterija je bilo veoma malo a dok na drugom pregledu pise: volumen: 3. 7 boja: belicasto zuckast ph: 8. 0 i pise 1 pokretan i 1 nepokretan spermatozoid u vidnom polju. Ponovo otisao kod doktorke i ona mi je dala lek nemogu sad tacno da se setim ali sadrzi (tetraciklin) mislim da je dovicin, da pijem 10 dana pa opet 3 dana pauzu pa u labaratoriju. Rezultat je lsedeci: u celom mikroskopskom preparatu (50 vidnih polja) vidjeno 20 nepokretnih i 1 slabo pokretan. Pa vas molim za vase misljenje sta tu nije uredu i da li je moguce da rezultati budu ovakvi zbog bakterija ili sta vec. . . . . . . . . . . . . . . . ????????? Hvala

    Odgovoreno: 23. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Prvo prekinite sa antibiotskom terapijom i bilo kakvim pravljenjem spermograma na tri dana.
      situacija nije uopste alarmantna i u sledeca tri meseca ne radite vise nista od nalaza.
      zivite sasvim normalno. Bavite se sportom. Hranite se zdravo. Uzimajte najmanje dva-tri litra
      izvorske vode dnevno. Bezite od stresnih situacija. Uzimajte fitopreparate i posle tri
      meseca ponovite spermogram.