Postovani mozete li mi protumaciti suprugov nalaz spermograma u kome stoji i sto mene najvise interesuje je sledece, kod morfologije stoji da je normalne forme, 19% , anomalije glave 78% , anomalije repa 1% , amorfne forme 2% . . Da li zbog ove anomalije glave ne mogu ostati trudna. Hvala vam unaprijed

    Odgovoreno: 22. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Ranije se smatralo da 50% spermatozoida moraju imati normalnu morfologiju da bi doslo do
      zaceca. Szo sada tu granicu spusta na 30% .
      uvodjenjem vto /vantelesne oplodnje / ta granica je sada spustena na 14% .
      zakljucak: javite se ustanovi gde se radi vto.