Molim vas da mi rastumacite rezultate spermograma. Koliko je rezultat loš i da li može da se popravi? Je l postoji mogucnost začeća sa ovakvim spermogramom? Spermokultura je pokazala prisstvo većeg broja bakterija enterokokus spp. Normalne forme 47 abnormalne 53 glava 6 vrat 0 rep 47 izgled belicast zapremina 6 likvefakcija 6 viskoznost normalna koagulacija da ph 8, 5 broj spermatozoida /ml 59 broj spermatozoida/ vol 354 progresivno pokretnih 45 pokretnih u mestu 5 nepokretnih 50 leukocita 3-5

    Odgovoreno: 22. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Bez obzira na prisustvo enterococusa u spermokulturi, spermogram vam je dobar.
      sa vasim spermogramom nebi trebalo da imate problema oko zaceca.
      predlazem da uzimate dosta tecnosti i fitopreparate duze vreme zbog postojece
      infekcije.