Poštovani, radio sam bris uretre. Na nalazu piše izloriana saprofitna flora. Mene zanima što to točno znači? Čime se liječi? Je li opasno po sterilnost? Moram naglasiti da imam učestalo mokrenje, posebno kada sam na poslu. Na glavici penisa nalazi se kao mala oteklina i nekoliko dosta sitnih bijelih gljivica. Poslije erekcije pojave se crvenkaste točkice po glavici, a na unutarnjoj kožici se vide kao mali herpesi /više manjih točkica na jednom mjestu/. S obzirom na dobiveni nalaz, molim vaše stručno mišljenje. Unaprijed hvala!

    Odgovoreno: 22. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Saprofitna flora znaci normalna flora i ona ne iziskuje nikakvo lecenje.
      prepucijum i glans lecite lokalno rastvorom hipermangana ili ekstraktom od kamilice.
      ako budete i dalje cesce mokrili onda uradite opsti pregled urina i urinokulturu a
      lecenje po antibiogramu uz obavezno koriscenje i fitopreparata.