Sta je proteus mirabamilis i kako se lec? Antibiogram1? Patogene gljivice nisu izovolane? To su mi analize, i bio bi vam zahvalan da ogovorite, jer imam toplotu u celom organu. Pozz

    Odgovoreno: 19. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Gram negativna bakterija iz roda proteus. Rasprostranjena u prirodi. Prisutna u vodi i
      namirnicama. Prilagodjena parazitskom zivotu. Ulazi u sastav fizioloske mikroflore
      digestivnog trakta. Tipicni je predstavnik oportunistickih bakterija/razmnozavaju se kada
      padne imunitet organizma/. Postoje sojevi koji su cesto rezistentni na antibiotike.
      vama predlazem:
      -antibiotik po antibiogramu deset dana.
      posle toga nastavite sa:
      -probiobalance 1 tab. Dnevno
      -sir. Polinesian noni 2x1 sk prejela
      -tab. Paraproteks 2x1 pre jela
      -caps omega 3 jedna po jelu