Imam čest nagon za mokrenje u situacijama kada žurim u školu ili putujem na duže relacije autobusom. Stalno mi je u glavi da neću moći da izdržim tih 2 ili više sati. Prilikom mokrenja u takvim situacijama nekada bude malo mokraće a nekada jako puno iako tečnost uzimam uglavnom u istim količinama. Napominjem da nemam nikakvih zdravstvenih problema niti se pri mokrenju javlja bilo kakav neprijatan osećaj. Jedini problem je pritisak u bešici i osećaj da neću izdržati dok ne dođem u situaciju da mokrim. U situaciji kad sam opušten i nigde ne žurim, ne osećam nikakav pritisak i mogu dugo da ne idem do toaleta. Nisam se za ovaj problem do sada obraćao lekaru, a prvi put sam ga zapazio davno kad sam polazio u školu. Zaista ne znam kako da rešim ovaj problem. Unapred vam hvala na pomoći.

    Odgovoreno: 17. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Pa prvo idite do urologa da se iskljuci moguca organska komponenta vase situacije.
      ako se iskljuci organska komponenta onda vi sami pravite problem.