Postovani, javljam se u ime oca. On ima 59 godina, nekoliko godina unazad ima problema sa prostatom u vidu otezanog, nepotpunog i nocnog mokrenja. Nije koristio nikakve lekove, osim povremeno ab. Mokri 1-2 puta nocu, nema tragova krvi, samo osecaja nepotpunog praznjenja. Labor. Analize (ks, urin i uk su u granicama normale) na poslednjem trus-u prostata promera 54x49x62, sa blagim iv rastom, homogena, ogranicena od okoline, sa nekoliko kalcifikata u prelaznoj zoni, vezikule urednog nalaza! Psa (slobodni) 0, 02 psa (ukupni) 16, 4 uradjena je i biopsija prostate dobijen je isecak tkiva iglene biopsije prostate u kome postoji histoloska slika bhp. Medjutim, epitel dosta zlezda pokazuje postojanje visokog stepenog pin (high grade pin) sta to znaci i sta mi vi predlazete dalje? Hvala unapred!!!!!

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Predlazem:
      palitrex a 0. 5 2x2 dest dana, zatim bactrim 2x2 drugih deset dana.
      uz ova dva preparata uzimati probiobalance 2x1.
      nakon tri nedelje paraproteks tab 2x1, probiobalance 1 dnevno i prostate power 2x1
      u toku dva meseca. Posle toga ponoviti psa. Ako je visok opet ponoviti biopsiju.