Suprug i ja smo briseve na hlamidiju, ureaplazmu i mikoplazmu radili u različitim laboratorijama (meni je bris-cervikalni uzimao stalni ginekolog, suprugu tehničar u laboratoriji) . Moji rezultati su se čekali dva dana (negativan nalaz na sve tri bakterije) . Suprugov bris je uzet oko 14h (3, 5 sati posle mokrenja) i bio je gotov oko 19h istog dana (znači za samo 5 sati!!!!!!!!) i pokazalo se da je pozitivan na hlamidiju. Zanima me da li je moguće da hlamidiju ima samo on (napominjem da smo zajedno 16 godina i naravno da ne koristimo nikakvu zaštitu) , kao i da li je moguće utvrditi prisustvo hlamidije u uretralnom brisu za samo 5 sati (bilo kakvom metodom) ? Unapred hvala. Samo da napomenem da ni on ni ja nemamo nikakve simptome, niti smo ikada imali bilo koju infekciju (osim kandide na samom početku veze, koju smo izlečili) . Hvala još jednom!

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Postoje brzi testovi na hlamidiju koji su gotovi za pola sata, ali naravno oni nisu
      pouzdani kao u vasem slucaju. Pokusajte sa pcr testom, on bi bio kao najsigurniji
      metod.
      test na mikoplazme je mikrobioloski /biomenarinijev/i on bi trebao da bude jako
      pouzdan.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #42087