Problem: zelimo trudnocu spermogram: kod vecine rađenih (6-7 spermograma) slabija je aktivna progresija (često je nema) , broj je uvek preko 20mil, živi i pokretni variraju od laboratorije do laboratorije uglavnom preko 50% drugi problem: leukociti - znači upala utvrđeno prisustvo hlamidije, lečio skoro 1 godinu i popio verovatno sve antibiotike koji postoje za to (pregledi kod urologa) . Te imam te nemam (i bris i pcr) , pa 2 puta nemam a treći put imam itd. Na kraju odustao jer nije bilo logike i krenuli na pokušaj inseminacijom. Jedan neuspeh u pauzi ponovo kod urologa: ureoplazma i mikoplazma uredni (izvinite nisam stručno napisao) hlamidija: 2 puta negativna iako je pre bila pozitivna i nisam je više lečio spermokultura: enterocus eksprimat prostate: esherihia, enterococuss i još nešto prva doza lekova, kontrola eksprimat prostate: enterococuss druga doza: kontrola eksprimat prostate: esherihia treća doza: kontrola eksprimat prostate: esherihia (jugolab laboratorija) a u (medlabu) proteus mirabilis četvrta doza: longacef injekcije 10 dana po 2g (umro psihički) kontrola: eksprimat prostate: esherihia (jugolab laboratorija) a u (biotestu) enterococuss, urin rađen sve ok nema upale ni bakterija pitanje: da li se i dalje kljukati antibioticima? Ko nas leči da li laboratorije sa svojim antibiogramima koje kao što ste videli za iste uzorke daju različite rezultate (urolozi uglavnom samo to rade) ? Ili zaboraviti na bakterije, pošto nemam nikakva peckanja bolove (nisam ih ni imao) , prostata pravilnog oblika (nema upale) , već pokušati nešto drugo za jačanje spermograma i uzdati se u boga i sreću. Da li bi oni koji imaju decu kad bi uradili bris tj. Analizu na hlamidiju i bakterije bili svi negativni? Kolega mi se lečio od hlamidije i kad je došao po rezultate urolog mu je dao dozu antibiotika a on i supruga ostali trudni u međuvremenu, pa nije više ni odlazio kod urologa. Izvinite na opširnosti, ali kao što neki kažu sve ovo sa bakterijama izgleda kao vrzino kolo sa puno "nelogičnosti" (usput i košta što finansijski "sumnjivo" što živaca) .

    Odgovoreno: 12. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Molim da pregledate uroloska pitanja malo unazad, pa ce te se iz mojih odgovora
      prepoznati.
      u potpunosti se slazem sa vama oko dalje upotrebe antibiotika.
      zato vam predlazem fitoterapiju sa kojom imam dosta iskustva i uspeha.
      ako ste zainteresovani vi se javite.