Poštovani doktore, pre oko 3 meseca mi se pojavilo crvenilo na vrhu penisa i na kraju kožice. Ponekad osećam lagan svrab ali vrlo retko. Oženjen sam, koristim kondom. Nekad se ovo crvenilo smanji na dva, tri dana, pa se opet pojača, ali ne prolazi. Da li da uradim bris sa glave penisa? Da li sa nečim da mažem?

    Odgovoreno: 09. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Obavezno uradite bris prepucijuma na patogene bacterije i gljivice. Supruga da uradi
      vaginalni i cervikalni bris kao i vaginalni sekret.
      nije na odmet, ako brisevi ne rese situaciju, da uradite analizu iz krvi na herpes virus
      tip 2.
      po uzimanju briseva:
      mast kanesten spolja
      tab paraproteks 2x1 pre jela
      caps. Acidofillus 2x1 pre jela
      caps. Omega 3 jedna posle jela
      /za vise www. Calivita-srb. Com/