Pitanje iz urologije uretrocistoskopijom mi je ustanovljeno da u mokraćnom mjehuru iza vrata mjehura imam tri veća kamenca, veličine cca. 1. 5cm. Jako teško mokrim, uza sve čajeve i lijekove (ciprinol, rowatinex, omnic, proscar) interesira me dali se ti kamenci mogu ultrazvukom razbiti, ili endoskopskim putem odstraniti. Znam da je zadnja mogućnost operativnim zahvatom. Inače već 5god. Imam benigno uvećanu prostatu, za koju i pijem lijekove (omnic, proscar) . Zahvaljujem uz pozdrav

    Odgovoreno: 09. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Neznam koliko imate godina. Ali prostata je uzrok vasem kamenju. Javite se
      bilo kojoj uroloskoj kuci koja ce vam ove probleme lako resiti. Ili ce prvo resiti kamenje pa
      potom i prostatu ili obe stvari u jednom aktu.
      to je mnogo lakse nego da neprestano i nekontrolisano pijete lekove.