Uradio sam test spermiogram i dobio rezultat u roku od 2 sata. Koliko je on validan?

    Odgovoreno: 06. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Spermogram se radi odmah po dobijanju sperme, najduze 60 min. Od masturbiranja.
      laboratorije su sada opremljene opremom i kadrovima tako da
      za kratko vreme ispitaju sve parametre. Postoji mogucnost kompjuterskog prebrojavanja spermatozoida
      na specijalnim sistemima, sto doprinosi brzini, efikasnosti i preciznosti dobijenih podataka.
      sve u svemu ne treba sumnjati u rezultat.
      ako rezultat odudara od normalnog, ponoviti ga.