Dijagnoza varikokela testisa levog, rezultat termovizije je 1. 6 c, interesuje me sta to znaci? Dete ima 12 godina. Unapred hvala na odgovoru!

    Odgovoreno: 07. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Termovizija skrotuma je jedna od dijagnostickih metoda u otkrivanju bolesti testisa.
      princip metode se sastoji u registrovanju emitovanja toplote, odnosno infracrvenog
      zracenja, u ovom slucaju struktura skrotalne kese.
      vasem detetu je dijagnostikovana varikocela levog testisa sto je, zbog specificne
      anatomije krvnih sudova levog testisa, fizioloska stvar, te o tome vise ne razmisljajte.