Poštovani, nalaz spermograma koji sam uradio je sledeći: volumen - 3 ml; ph 7, 5; vitalnost - osrednja; broj 38x10 na 6/ mm3; 7-9 leukocita; bakterije - dosta; ukupno pokretnih - 70% ; progresivno pokretnih - 10% ; pokretnih 60% ; nepokretnih 30% ; normalne ćelije 97% ; abnormalne ćelije - 3% ; angulacija - 1% ; terapija koju mi lekar odredio je upotreba preparata carni fx i upotreba e vitamina. Kontrola za 3 meseca. Možete li vi da mi date neki savet? Kakve su šanse da se nalaz popravi, i postoji li uopšte mogućnost začeća? Takođe, interesuje me da li je sa ovakvim nalazom moguća veštačka oplodnja? Unapred hvala. . .

    Odgovoreno: 06. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Vas spermogram i nije toliko los ali zbog nalaza leukocita i dosta bakterija predlazem da uradite:
      -bris uretre na patogene bacterije sa ab
      -bris uretre na chlamidije i micoplasme/mycoplasma homoinis i ureaplasma urealythicum/
      -spermogram
      od ovih nalaza zavisi terapija.