Molim vas da protumacite ovaj spermogram: koagulacija /, likvefakcija nije ispracena (15-20min.) , izgled zuckast (mlu/ml) , volumen 3, 5 (2, 0-7, 0ml) , ph 9, 0 (mlu/ml) , broj sperm. Ml 85, 40 (>20x10^6/ml) , broj sperm. Vol 298, 90 (>50x10^6/vol) , prog. Pok. Sperm. 30 (>25mlu/ml) , pokretni sperm. 5 (<10mlu/ml) , nepokretni sperm. 65 (mlu/ml) , leukociti 4-5 (0-15mlu/ml) , eritrociti1-2bleda (mlu/ml) , aglutinacija+ (mlu/ml) , viskoznost povisena (mlu/ml) . Trajanje apstinencije: 4 dana. Spermocitogram: normalne forme 20 (>60mlu/ml) , abnormalne forme 80 (<40mlu/ml) , glava 30, vrat 10, rep 40.

    Odgovoreno: 08. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Pa niste ovo bas najbolje prepisali tako da ne znam kako da vam ovo protumacim.
      ako je ph 9 onda je povisena a to zavisi od sekreta prostate. Broj ne mogu da istumacim,
      kao i pokretljivost /preko 50% pokretnih je normalno/.
      nalaz leukocita i eritrocita su znak infekcije.
      sto se tice morfologije bilo bi bolje da je bar 30% normalnih / kod vas 20% / ali i to je u krajnjem
      slucaju zadovoljavajuce.
      ipak se javite vasem urologu.